KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4242032
nr 424 2032
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 3 st, Kairouan, signerade, 1926, ca 22x29
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason